Test mužské plodnosti Sperm OK.

Atesty - porovnání diagnostické účinnosti Sperm OK

Porovnání diagnostické účinnosti a přesnosti testu mužské plodnosti

Výrobce testu: Artron Laboratories Inc., 3938 North Farser Way, Burnaby, BC, V5J 5H6, Kanada

Použití:

Domácí test pro stanovení mužské plodnosti Sperm OK®, od firmy Artron Laboratories Inc. je test určený ke screeningovému stanovení počtu živých spermií v čerstvém ejakulátu. Sperm OK® - test mužské plodnosti je jednoduchý, rychlý a diskrétní, určený především k domácímu použití. Je založený na imunochromatografické analýze pro zjištění standardní koncentrace spermií ve vzorku spermatu.

Jedná se o screeningový test, poskytující vizuální a kvalitativní výsledek během 10 min.

Světová zdravotnická organizace (WHO, 2010) definovala referenční hodnotu plodnosti muže na 15 a více milionů spermií v 1 ml vzorku spermatu. Test Sperm OK® tuto referenční hodnotu respektuje při vyhodnocení výsledků testování. Pozitivní výsledek odpovídá počtu 15 a více milionů živých spermií v 1 ml spermatu, negativní výsledek znamená 15 a méně milionů živých spermií.

Garance:

Výrobce garantuje jednoduchost použití testu, citlivost testu více než 93%, test je specifický více než na 97%, je rychlý a vysoce spolehlivý.

Sexuologický ústav VFN Praha se zabýval porovnáním diagnostické přesnosti testu Sperm OK vůči klasickému spermiogramu pomocí srovnávací metody s použitím stejných vzorků čerstvého ejakulátu. Ke srovnání byly užité vzorky spermatu pacientů s azoospermií, oligospermií i normospermií. Při vyhodnocení výsledků testu Sperm OK® v porovnání s výsledky klasického spermiogramu, v uvedených diagnozách lze konstatovat, že přesnost a spolehlivost testu Sperm OK odpovídá výsledkům spermiorgramů v rámci uvedených diagnóz.

Artron Sperm OK®test doporučujeme pro screeningové kvalitativní zjištění množství živých spermií ve spermatu při testování mužské plodnosti. Test je vhodný i pro gynekologické ambulance v rámci prekoncepční péče a může být součástí komplexního balíčku vyšetření plodnosti páru.

V Praze 1. 4. 2018

VŠEOBECNÁ FAKULTNÍ NEMOCNICE V PRAZE
SEXUOLOGICKÝ ÚSTAV
Ke Karlovu 460/11, Praha 2, 120 00
Doc. MUDr. Michal Pohanka, PhD.

Obrázek k atestu Porovnání diagnostické účinnosti a přesnosti testu mužské plodnosti Sperm OK

Potřebujete poradit?

Zeptejte se nás na diagnostický test pro určení mužské plodnosti Sperm OK

Vážení klienti, rádi zodpovíme Vaše dotazy na výhody a způsob použití diagnostického testu Sperm OK. Časté otázky a odpovědi naleznete na této stránce, rádi Vám však poradíme i individuálně prostřednictvím níže přiloženého formuláře.

*) povinné položky

Testovací souprava pro muže Sperm Ok rychle a spolehlivě odpoví na otázku, jaká je Vaše plodnost. Vše, co pro to potřebujete, je malé množství ejakulátu (spermatu) a deset minut vašeho času.