Test mužské plodnosti Sperm OK.

Potřebujete poradit s diagnostickým testem pro muže?

Otázky a odpovědi:

Všem mužům, především pak těm, kteří plánují rodinu a chtějí si ověřit svoji plodnost, zvláště pak párům, které se již o těhotenství snaží, ale zatím bez úspěchu.
MUDr. Dana Preslová
Diagnostický skreeningový Sperm OK test nemůže v žádném případě nahradit klasický spermiogram. Hodnotí mužskou plodnost a při jeho užití stanovuje počet živých, pohyblivých spermií. Pozitivita testu je při počtu 15 milionů živých pohyblivých spermií - což je současná norma WHO. Jako skreeningový test neřeší rychlost spermií, ani jejich defekty, i když jeho specificita je 97%..
MUDr. Dana Preslová
Výrobcem je seriózní kanadská firma Artron, která vyrábí a vyváží do celého světa diagnostické testy nejen v oblasti možnosti početí, ale i skreeningové testy k určení možnosti užití drog, diagnostické testy k určení infekčních agens atd..
MUDr. Dana Preslová
Rozsáhlé klinické studie potvrdily, že výsledky Sperm OK testu k určení plodnosti mají více než 96% přesnost při srovnání s podrobnými laboratorními zkouškami vyšetření spermatu.
MUDr. Dana Preslová
Doporučujeme udělat Sperm Ok test vždy, nedaří - li se páru počít potomka samovolně do 6.měsíců.
Při cukrovce, při onemocnění štítné žlázy, či jiných hormonálních poruchách, po prodělaných příušnicích, v případě nakažení pohlavně přenosnými chorobami - i při vyléčení. Je-li v rodině či u muže genetické onemocnění. Proběhl-li u muže zánět varlete, nadvarlete, prostaty, či při častých infekcích močových cest. Při úrazech a poraněních v oblasti malé pánve i pohlavních orgánů. Při onkologických onemocněních s následným ozařováním či chemoterapií. Při léčených psychiatrických onemocněních pomocí psychofarmak. Při autoimunních onemocněních. Při prolaktinomu. Po závažných, či dlouhotrvajících infekčních onemocněních s antibiotickou léčbou..
MUDr. Dana Preslová
  • užívání steroidů a anabolik
  • nadměrné a časté pití alkoholu
  • užívání drog i marihuany
  • silné kuřáctví
  • sedavé zaměstnání či některé sporty - profesionální řidiči, cyklisté
  • práce v teplotně náročných provozech, přemíra saunování, těsné spodní prádlo
  • styk s jedy a pesticidy
  • špatná životospráva - obezita i chorobná hubenost
  • věk muže - po 45 roce
.
MUDr. Dana Preslová
Ve 33% je způsobená neplodnost muži. Ve 34% je porucha plodnosti u obou pohlaví v neplodném páru. Ve 33% je chyba na straně ženy.
MUDr. Dana Preslová
Dočasné změny koncentrace a pohyblivosti spermií může způsobit infekční onemocnění a jeho léčba. Přepětí, únava, stres.
Test na určení plodnosti by neměl být prováděn v období nemoci, či časné rekonvalescence. I léky mohou dočasně ovlivnit negativně plodnost a výsledek testu.V každém případě je doporučeno test zopakovat nejdříve za dva měsíce, po úpravě životosprávy, změně životního stylu či odstranění příčiny neplodnosti, je-li známá.
MUDr. Dana Preslová
Doporučujeme udělat Sperm Ok test vždy když si muž chce ověřit svoji plodnost, zvláště v případě, nedaří - li se páru počít potomka samovolně do 6.měsíců. Pokud si muž myslí, že by mohl mít problémy s početím, měl by si s pomocí Ok Sperm testu svou plodnost zjistit. Ok Sperm test rychle a přesně odhalí možnou chybu v počtu spermií a umožní zahájit včas léčbu, či změnit životní styl. Při včasné diagnostice chyby u muže se předejde zatěžujícím, dlouhotrvajícím, leckdy i zbytečným vyšetření žen i ovlivnění psychyky obou partnerů..
MUDr. Dana Preslová
Při málo viditelné linii T, je počet spermií na hranici, kdy je muž schopen bez zásahu oplodnit ženu. V tomto případě doporučujeme, stejně jako u negativním výsledku- kdy linie T není viditelná, provést klasický spermiogram na odborném pracovišti..
MUDr. Dana Preslová
Test je pozitivní. Máte více než 15 milionů živých spermií. U tohoto testu nezáleží na síle T - testovacího proužku, v případě viditelnosti je test pozitivní..
MUDr. Dana Preslová

Testovací souprava pro muže Sperm Ok rychle a spolehlivě odpoví na otázku, jaká je Vaše plodnost. Vše, co pro to potřebujete, je malé množství ejakulátu (spermatu) a deset minut vašeho času.